spacer
spacer
 
VASARĀ JŪRMALĀ NOTIKS CEV SATELĪTA POSMS

No kreisās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Romāns Mežeckis, pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis, pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, Latvijas Volejbola federācijas valdes sekretārs Almers Ludviks.

Šovasar, no 28. līdz 31. augustam, Jūrmalā – pirmo reizi Latvijā – notiks reprezentablais Eiropas Volejbola konfederācijas (European Volleyball Confederation – CEV) starptautiskais „Satelīta” turnīrs pludmales volejbolā vīriešiem.

Saņemts arī oficiāls apstiprinājums no CEV par turnīra organizēšanu Jūrmalā. Šis turnīrs būs īpašs ar to, ka tas tiks iekļauts Starptautiskās volejbola federācijas 2014. gada oficiālajā pludmales volejbola kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā. Tā rezultātā sportistiem būs iespējams oficiāli nopelnīt Pasaules kopējā reitinga punktus. Šāda līmeņa turnīrs Latvijā tiks organizēts pirmo reizi.

Turnīrā piedalīsies gan Latvijas spēcīgākie pludmales volejbola pāri, gan arī pludmales volejbolisti no citām Eiropas valstīm, kopumā turnīrā piedalās 44 Eiropas labākie pāri.

Vakar, 20. janvārī, Jūrmalas pilsētas domē notika domes vadības un Latvijas Volejbola federācijas vadības tikšanās, lai pārrunātu šī starptautiskā mēroga turnīra organizēšanu, kā arī vienotos par ilgtermiņa sadarbības iespējām starp Jūrmalas pašvaldību un federāciju.

Īpašu gandarījumu par starptautiska mēroga pasākumu Jūrmalā pauda pasaules labākais pludmales volejbolists, Jūrmalas Gada cilvēks 2013, Aleksandrs Samoilovs, kurš ir pārliecināts, ka tas ir tikai pirmais solis uz Jūrmalas kā norises vietas iekļaušanu pasaules līmeņa turnīru darba kārtībā.

„Jūrmalas vislielākā vērtība ir pludmale, ko daudzi pasaulē pat sapņos nav redzējuši, – sakopta, ar īpaši smalkām smiltīm – ideāla pludmales volejbolam. Mūsu pludmale ir labāka nekā izslavētā Riodežaneiro Kopakobana!” uzskata A. Samoilovs.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis apliecina Jūrmalas pašvaldības tālejošos nodomus par pludmales volejbola attīstību: „Jūrmala ar „Satelītu” grib parādīt Eiropai, ka mēs varam noorganizēt Eiropas līmeņa turnīru, bet tas ir tikai pirmais solis, lai pilsēta varētu iedibināt jaunas tradīcijas un nonākt līdz pat pasaules kausa posma rīkošanai.”

Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis uzsver, ka Jūrmala ar savu infrastruktūru un daudzveidīgo piedāvājumu varētu būt ideāla vieta, kur ilgtermiņā attīstīt valsts nozīmes volejbola, it īpaši pludmales volejbola, tradīcijas. Jau tuvākajā laikā starp Latvijas Volejbola federāciju un Jūrmalas pilsētas domi tiks parakstīts ilgtermiņa sadarbības līgums šo mērķu īstenošanai.

Informācija www.jurmala.lv

Jūrmalā regulāri tiek organizēti arī Latvijas pludmales volejbola čempionāta posmi, kā arī ir noticis viens no populārākajiem pludmales volejbola šova turnīriem – „ King of the beach”.

Jūrmala ieies Latvijas pludmales volejbola vēsturē arī ar to, ka tieši šeit, Majoru pludmales smiltīs, 1997.gadā pirmo reizi notika Eiropas junioru pludmales volejbola čempionāts, kurā par pirmajiem Eiropas junioru čempioniem tika kronēti Latvijas sportisti Austris Štāls/Armīns Vensbergs, bronzas medaļas izcīnīja Klāvs Zaļkalns/Aldis Jaundžeikars.

 
AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement