spacer
spacer
 
AURORAS KAUSĀ LATVIJAS IZLASEI BRONZA
Pirmdiena, 06 oktobris 2014 16:40

Latvijas jauniešu izlase ar meistarkomandas "Aurora" spēlētājām, foto: Z.Zālamanis

Aizvadītajā nedēļas nogalē piecu valstu jauniešu meiteņu izlases sacentās par godalgotajām vietām "Auroras kausā".

Turnīrs tika organizēts otro gadu, bet pirmo reizi tas nosaukts par godu leģendārajai meistarkomandai "Aurora", kas šogad svin 45 gadu jubileju kopš komandas dibināšanas.

Šajā turnīrā tikās Latvijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Polijas un Norvēģijas izlases (1997. dz. g. un jaunākas). Par galvenā titula ieguvējām kļuva Baltkrievijas izlase. Sudraba medaļas ieguva igaunietes, bet bronzas godalgas izcīnīja Latvijas izlase.

Labākās spēlētājas:

1.vieta - Baltkrievija - Hanna Klimets, Uladzislava Prasolava

2.vieta - Igaunija - Kertu Lak

3.vieta - Latvija - Paula Nečiporuka

4.vieta - Polija - Klaudia Felak

5.vieta - Norvēģija - Elise Skaue

 

Turnīru organizēja Rīgas dome sadarbībā ar Latvijas Volejbola federāciju.

REZULTĀTI

_______________________________________

Par meistarkomandu "Aurora"

Komandas dibināšanas sanāksme  1969.gada 12.septembrī ,kas arī tiek uzskatīta par vienības dzimšanas dienu.

Treniņos un sacensībās gadu no gada komanda kāpa augšup pa toreizējās PSRS sacensību sistēmas kāpnēm.Cīnoties ar lielo konkurenci,jo pag.gs. septiņdesmitajos gados PSRS bija viena no pašām spēcīgākajām pasaulē,”Aurora” 1974.gadā savukārt izkaroja vietu impērijas volejbola elitē.

Komandā,  pēc toreizejās PSRS sporta kvalifikācijas, izauga divas starptautiskās klases sporta meistares un vairāk nekā divdesmit sporta meistares.Vienas no pirmajām sporta meistara nosaukumu saņēma Ilonda Strazda-Mežiņa,Ilona Bačilova,Eleonora Staļevska,Valda Kļaviņa,Ludmila Ļuļa,Daina Krepša.Spēlētājas tika uzaicinātas PSRS izlasē dalībai Pasaules un Eiropas čempionātos.Ilonda Mežiņa-Dreimane 1974.gadā Mehiko –pasaules vicečempione,1971.gadā-Eiropas junioru čempione.Mudīte Stūrmane-Talce-1978.gadā –pasaules čempionātā Ļeņingradā (Sanktpēterburgā) bronzas medaļa,1977.gadā-Eiropas čempione Helsinki,Vēsma Aistere-1983.gadā sudraba medaļa Eiropas čempionātā.Vairākas spēlētājas izcīnījušas Eiropas junioru čempionātos zelta medaļas.Vanda Ratkeviča spēlēja Pasaules kausa izcīņā Japānā.

„Aurora” pirmo reizi augsto 5.vietu PSRS čempionātā izcīnīja 1978.gadā,bet gadu vēlāk 5. vietu  PSRS Tautu spartakiādē Maskavā,kur piedalījās pasaules spēcīgākās izlases un „Aurora” (Latvijas izlase) tikai ar 2:3 zaudēja Pasaules čempionēm kubietēm.

„Auroras” dibinātājs un galvenais treneris desmit gadus bija Andris Kļaviņš,vēlāk par galvenajiem treneriem strādājuši Jānis Labucks un Zigismunds Grigoļunovičs.

 
AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement